2019 52
Abitur
SÖDERBLOM-GYMNASIUM
Mehmet Akbas, Michelle Albrecht, Jana Arning, Gina Marie
Aschemeier, Lea Aussieker, Luisa Baars, Marika Baganz, Niklas
Banmann, Fynn Bartel, Christian Bartling, Jannik Beier, Nadine
Berger, Julius Berner, Jannek Bleckmann, Nico Borm, Lia Böttger,
Pascal Brinks,Eileen Buck, Dylan Buckley-Mellor, Ceyda Cankurt,
Shawn Connolly, Lara Luisa Dawurske, Tim Dellmann, Nico
Dridiger, Elias Dyck, Nele Engelsmeier, Lukas Epp, Leon Feiland,
Pia Finke, Lukas Friesen, Marie-Luise Friesen, Nico Gaida, Milena
Galvas, Ariana Galytsky, Sara Gärtner, Jolina-Catharina Geenen,
Alexander Görzen, Marei-Kristin Gräber, Jule Grannemann,
Alexander Gross, Vivien Habowez, Jan Hallmann gen. Pie, Lucie
Isabel Heinrich, Jasmin Heinrichs, Stefan Heuermann, René
Hoffmann, Leon Höppner, Anna-Lea Hübner, Merle Hüffmeyer,
Sofie Hülsmann, Carina Husemeier, Nico Jacob, Benjamin Janzen,
Elif Kahraman, Evelyn Kalinowski, Miriam Kammann, Felix
Kathe, Eleonore Kern, Katharina Kettler, Kerstin Kirchhof, Edwin
Klippenstein, Robin Klostermeyer, Marius Klüver, Annabell
Kober, Doreen Kolbus, Melanie Kremser, Isabell Kröger, Mario
Kröker, Vivien Kuhn, Fynn Lasthoff, Viktor Lautenschläger, Timo
Lohmeyer, Cedric Lorenz, Carolin Löwen, Tom Stefan
Malachowski, Stefan Marx, Laura Marie Meier, Marith
Mittelkrämer, Madlen Molnar, Philip Neb, Fiona Nickel, Laura
Obernagel, Karina Olgarenko, Marie-Chantal Overbeck, Luca
Angelo Papanikolaou, Luisa Penner, Joas Petkau, Melinda Marie
Piewitt, Yara Marie Poggemöller, Benito Rehling, Maximilian
Richter, Sara Rodewald, Chris Andreas Rohrsdorfer, Charlotte
Rudolf, Annkatrin Rudolph, Niels Maximilian Rullkötter, Meret
Schallenberg, Valeria Schellenberg, Maren Charlotta Schmelz,
Moritz Tim Schmidt, Jonas Schnadthorst, Niklas Schnepel, Timon
Schott, Marcel Schramm, Fabian Schröder, Gerald Christoph
Schröder, Damiana Schuller, Marc Schütte, Yara Schüttenberg,
Johanna Sellenriek, Lennard Spreen, Roman Stirtz, Mika Jan
Stockhaus, Amelie Stolle, Henrik Stork, Lasse Stork, Merle Stork,
James Lukas Sudermann, Kira Tegeler, Julia Thiessen, Nico
Thiessen, , Nele Tomesch, Leo Tonscheck, Emirhan Topal, Leo
Vollert, Finja Wehrmann, Emma Pauline Westpfahl, Jan Wiebe,
Merrit Wiehe, Julia Windhorst, Veronika Wirachowski, Luca Finn
Wischnewski, Hannah Wittkötter, Jannick Wolf, Melissa
Woschny, Rabea Wuttke, Tim Zorn.